Skip to main content

Ile kosztuje założenie moskitiery na okno?

Okres upałów wiąże się bardzo często z koniecznością otwierania okien, by w mieszkaniu nie było zbyt gorąco. Niestety wykorzystują to wszelkiego rodzaju owady, które wlatują przez okna do środka. By uniknąć współdzielenia lokalu z robactwem, warto zainwestować w rozwiązania, które pozwolą się go pozbyć, a najlepiej uniknąć. Wszelkiego rodzaju lepy i odstraszacze mają niską skuteczność, dlatego najlepszy rozwiązaniem jest uniemożliwienie owadom dostania się do środka. By to zrobić, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie moskitiery.

Jak działa moskitiera?

Na rynku dostępne jest wiele rodzajów moskitier, jednak ich wspólną cechą jest sposób bronienia mieszkania przed owadami. Elementem wspólnym dla wszystkich rozwiązań jest siatka, która nie ogranicza przepływu powietrza przez otarte okno, jednak całkowicie blokuje możliwość dostania się do niego wszelkiemu robactwu. Na stronie https://www.oknans.pl/oslony-wewnetrzne/ znaleźć można szeroką ofertę dostępnych rozwiązań związanych z moskitierami.

Do najpopularniejszych rozwiązań z pewnością zaliczyć można moskitiery przypinane na rzepy, moskitiery ramowe i moskitiery na zawiasach. Ciekawym rozwiązaniem są też moskitiery rolowane, które powoli zyskują na popularności i spotkać można w coraz większej ilości nieruchomości.

Ile kosztuje moskitiera?

Czym różnią się między sobą poszczególne rozwiązania?

Główną różnicą między różnymi rodzajami moskitier jest funkcjonalność. Różna jest też cena oraz stopień trudności montażu.

Najtańszym rozwiązaniem jest moskitiera montowana na rzepy, jednak nie jest ona wcale prosta w montażu. Wymaga przyklejenia rzepa na taśmie do wewnętrznej ramy okiennej i odpowiedniego napięcia siatki. Rzep bardzo często puszcza i konieczne są poprawki. Jest to też rozwiązanie na jeden sezon, ponieważ siatka ulega uszkodzeniom przy rozciąganiu i przestaje pełnić swoją funkcję.

Który rodzaj moskitiery najlepiej zamontować?

Dużo prostsze w montażu, jednak droższe są moskitiery ramowe. Ich montaż polega jedynie na włożeniu ramy wewnątrz ramy okiennej i zablokowaniu jej za pomocą specjalnych, obrotowych blokad. To rozwiązanie można po ciepłym sezonie zdjąć i wykorzystać ponownie za rok.

W przypadku, gdy moskitierę chce się założyć w drzwiach balkonowych, firma OP Invest oferuje moskitiery ramowe montowane na zawiasach. Wyposażone są one najczęściej w domykacz oraz stosowne uchwyty ułatwiające otwieranie i zamykanie. By uniemożliwić dostawanie się insektów przez szczeliny, moskitiery te uzupełniane są specjalnymi uszczelkami szczotkowymi, które nie utrudniają ruchu ramy, a skutecznie eliminują wszystkie przesmyki.

Op Invest – Okna Drzwi Rolety Bramy
ul. Dojazdowa 11/16
33-300 Nowy Sącz
www: oknans.pl
link do map: https://maps.app.goo.gl/axgHL4mizNQka1ot7

Czy moskitiery są drogie?

Jaki jest koszt założenia moskitiery?

W przypadku moskitiery na rzepy oraz ramowej jedynym kosztem jest materiał. Sama siatka to koszt około 20-30 zł. W przypadku moskitiery ramowej koszt ten może wzrosnąć do 100-150 zł, ponieważ dochodzi koszt wykonania ramy na wymiar okna. Decydując się na montaż moskitiery rolowanej, liczyć się trzeba z kosztem rzędu 400 zł za samą moskitierę oraz około 100 zł za jej zamontowanie.

Najdroższe są moskitiery na zawiasach, ponieważ wymagają solidnej ramy i odpowiedniego montażu, by poprawnie się otwierała i zamykała. Koszt włącznie z montażem zaczyna się już od 700 zł i zależnie od wielkości drzwi balkonowych i zastosowanych materiałów sięgać może nawet do 3000-4000 zł.

Dodaj komentarz