Skip to main content

Czy opłaca się inwestować w pompę ciepła?

Współczesny rynek oferuje coraz więcej funkcjonalnych i wydajnych rozwiązań, które pozwalają ogrzewać domy i przygotować ciepłą wodę użytkową. Jednym z takich rozwiązań jest zastosowanie pompy ciepła. Nowoczesne pompy ciepła efektywnie wykorzystują energię elektryczną do ogrzewania domu, co w czasach sporych podwyżek cen ma ogromne znaczenie. Dzięki nim właściciel domu może także uniezależnić się od paliw stałych, typu węgiel czy gaz.

Pompy ciepła Lublin

Pompa ciepła – co to jest?

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, które oddaje energię uzyskaną ze środowiska do instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Urządzenie to jest elementem większego systemu, który składa się z dolnego i górnego źródła. Dolne źródło to miejsca, z którego system pobiera energię (woda, grunt, powietrze). Natomiast górnym źródłem jest instalacja grzewcza budynku. Pompa ciepła najpierw pobiera energię ze środowiska naturalnego. Następnie za pomocą prądu energia ta zostaje przekształcana w energię wykorzystywana do ogrzewania budynku i wody użytkowej. Warto zaznaczyć, że rynek proponuje wiele różnych pomp ciepła. Na stronie internetowej https://appenergy.pl/produkty/pompy-ciepla/ dostępny jest model monoblok, który posiada wiele zalet. Największą jego zaletą jest szczelność instalacji chłodniczej.

Pompa ciepła – to się opłaca?

Obecnie pompy ciepła to urządzenia elektryczne, które działają tylko za pomocą energii elektrycznej. Wyższe ceny energii elektrycznej mogą powodować zwiększone koszty ich eksploatacji, a tym samym czas zwrotu początkowej inwestycji w pompę ciepła może ulec wydłużeniu. Pomimo tego obecnie eksploatacja pompy ciepła jest korzystna zważywszy na możliwość ogrzewania domu i wody użytkowej przy niskim zużyciu energii. Dlatego koszty ogrzewania są duże niższe w porównaniu do kotłów olejowych, pelletu czy ekogroszku. W przypadku ogrzewania podłogowe koszty będą niższe niż ogrzewanie gazem. Zatem pompa ciepła pozwala w znacznym stopniu zredukować koszty ogrzewania oraz uzyskać użytkownikowi spore oszczędności. Tak więc warto zainwestować w pompę ciepła i w ten sposób zaoszczędzić pieniądze.

Fotowoltaika Lublin - APP Energy

Pompa ciepła i instalacja fotowoltaiczna – zgrany duet

Jak wskazuje strona „Pompa ciepła i instalacja fotowoltaiczna – zgrany eko duet dla Twojego domu„, obecnie montaż pompy ciepła wraz z instalacją fotowoltaiczną to jeden z najbardziej atrakcyjnych duetów, który sprawdzi się w każdym domu. Zwłaszcza teraz, gdy ceny energii elektrycznej i paliw nieustannie rosną. Pompy ciepła wykorzystują energię, która gromadzi się w powietrzu, gruncie lub wodzie. Jednak aby, było to możliwe, instalacja potrzebuje określonej ilości energii elektrycznej. Energię elektryczną mogą zapewnić panele fotowoltaiczne.

Dodaj komentarz