Skip to main content

Jaki kominek wybrać do salonu?

Kominek w naszym salonie pozwala cieszyć się magicznym widokiem ognia. Może być on instalowany nie tylko w domu jednorodzinnym, ale także w bloku. Ponadto doskonale ogrzewa pomieszczenie. Oto kilka doskonałych przykładów kominków do Twojego wnętrza:

Kominek w salonie

Kominek otwarty

Kominki przeznaczone do domu jednorodzinnego to przede wszystkim modele otwarte, jak również kominki ze specjalnym wkładem. Warto pamiętać, iż kominek otwarty to nic innego jak miejsce z murowanym, ceglanym paleniskiem. Należy mieć świadomość, iż zużywa się tam dużo drewna, a do pomieszczenia trafia zaledwie 20% energii. Należy także systematycznie pilnować ognia, ponieważ iskry mogą wywołać pożar.

Kominek z wkładem

Drugi typ kominka, jaki z powodzeniem może być zamontowany w domu jednorodzinnym to kominek ze specjalnym wkładem. Taki kominek w salonie może posiadać wkład żeliwny lub też wykonany ze stali. Pierwsza opcja jest zdecydowanie bardziej trwalsza, jednak należy wziąć także pod uwagę fakt, iż jest ona również znacznie droższa. Bardzo interesującym rozwiązaniem jest przykładowo wkład do kominka, który zawiera tak zwany płaszcz wodny. Warto wiedzieć, iż podłącza się go bezpośrednio do centralnego ogrzewania. Dostępne są także między innymi przeszklone wkłady kominowe, jak również modele z zaokrąglonymi szybami.

Kominek do mieszkania w bloku?

Z kolei w bloku powinniśmy zastosować nieco inne rozwiązania. Najlepszą opcją w tym przypadku będzie między innymi biokominek. W sklepach można znaleźć nieduże modele tego typu, które mogą przykładowo stać na stole lub też na balkonie. Tego typu kominki działają na biopaliwo i podczas pracy wytwarzają parę wodną.

Kominki kaflowe

Kolejnym doskonałym rozwiązaniem przeznaczonym dla domu są kominki kaflowe. Obecnie powstało bardzo wiele różnorodnych przedsiębiorstw, które ręcznie wypalają ceramikę stosowaną właśnie do tego typu kominków. Można dowolnie wybrać kolor oraz motyw, jak również wielkość takich kafli. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które kochają tradycję i chciałyby posiadać w swoim pomieszczeniu taki tradycyjny kominek wykonany właśnie z kafli. Jego główną zaletą jest przede wszystkim fakt, iż długo oddaje ciepło.

Kominek coraz bardziej popularny

Kominki w ostatnim czasie stały się bardzo popularne. Nic w tym dziwnego, ponieważ tego typu elementy wyposażenia prezentują się doskonale i nadają zupełnie odmienny charakter naszym pomieszczeniom. Wciąż wiele osób kojarzy kominek jako doskonały dodatek do pomieszczenia w domu jednorodzinnym. Jednak należy mieć świadomość, iż można go także zamontować w pomieszczeniu w bloku, jeżeli tylko spełnia ono wszystkie wymagania.

Dodaj komentarz