Skip to main content

Jaki wkład kominkowy wybrać?

Sposób urządzenia danego wnętrza wpływa w dużej mierze na to, jak będziemy się w nim czuć. Jego aranżacja jest więc niezwykle istotna. W ostatnich latach sporym powodzeniem cieszą się, szczególnie wśród posiadaczy domów jednorodzinnych, specyficzne jej elementy – kominki. Wiele z nich pozwala nie tylko na uzyskanie niezwykłej atmosfery pomieszczenia, lecz również na efektywne ogrzanie. Wielka różnorodność modeli tego sprzętu powoduje jednak, że wybór odpowiedniego kominka może przysporzyć trudności nawet tym osobom, które są obeznane z zagadnieniami, dotyczącymi tematyki budowlanej. Jak więc wybrać taki model, który będzie dla nas zarówno źródłem ciepła, jak i elementem dekoracyjnym wnętrza naszego domu lub mieszkania?

Wkłady kominkowe Wrocław

Jak kominek wybrać?

Na rynku najpopularniejsze są obecnie kominki trzech typów: otwarte, wolnostojące oraz wyposażone we wkład. Zwłaszcza dwa ostatnie ich rodzaje preferowane są przez osoby, którym zależy na zastosowaniu tego sprzętu jako źródła ciepła. Warto przy tym zauważyć, że o ile w przypadku modeli wolnostojących możliwości aranżacyjne są mocno ograniczone, o tyle wkłady kominkowe mogą zostać zabudowane na różnorakie sposoby. Wśród materiałów wykończeniowych, stosowanych jako ich obudowy, znaleźć można zarówno włoski marmur, który świetnie sprawdzi się na przykład we wnętrzach eleganckich lub rustykalnych, jak i proste płyty gipsowo-kartonowe, które znakomicie współgrają z aranżacjami minimalistycznymi.

Jak dobrać odpowiedni wkład kominkowy?

Podstawową kwestią jest dobór wkładu kominkowego, pozwalającego na posługiwanie się wybranym przez nas paliwem. Wśród dostępnych na rynku modeli najpopularniejsze są te, które pozwalają na wykorzystanie drewna, pelletu lub gazu. Przy wyborze odpowiedniego sprzętu warto skorzystać z usług firmy o dużej renomie, takiej jak na przykład sloninka.pl, której fachowcy od lat zajmują się montażem kominków. Specjaliści tacy chętnie podpowiedzą nam, jakie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w przypadku naszego domu, doradzą wybór odpowiedniej obudowy czy akcesoriów oraz omówią z nami dokładnie wszelkie szczegóły zlecenia.

Obudowy kominkowe Wrocław

Jak dobrać odpowiednią obudowę do wkładu kominkowego?

Obudowa kominkowa jest równie ważna, jak sam wkład – zapewnia ona bowiem nie tylko stabilność konstrukcji i efektywne działanie kominka jako źródła ciepła, lecz również jego odpowiednie dopasowanie do charakteru wnętrza. Najpopularniejsze są obecnie modele, wykonane z różnego rodzaju kamienia (na przykład ze wspomnianego wcześniej marmuru). Gwarantują one wysoką trwałość konstrukcji oraz jej uniwersalność – kominki takie świetnie pasują bowiem do wnętrz, urządzanych w różnym stylu. Kamień jest przy tym odporny na działanie wysokich temperatur, a jednocześnie świetnie przewodzi ciepło, dzięki czemu kominek w wykonanej z niego obudowie znakomicie odgrywa swoją rolę, jako urządzenie grzewcze.

Dodaj komentarz