Skip to main content

Szkło lacobel – czym jest i jak powstaje?

Szkło lacobel to materiał, który jest nie tylko praktyczny, ale również i estetyczny. Coraz częściej pojawia się ono w naszych kuchniach, wypierając tradycyjnie do tej pory stosowane rozwiązania. To doskonały pomysł dla wszystkich tych, którzy nie boją się nietuzinkowych elementów aranżacji w swoich domach i mieszkaniach. Mnogość rodzajów i barw sprawia, że w bogatej ofercie z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Szkło lacobel - aranżacja w kuchni

Co to jest i w jaki sposób powstaje szkło lacobel?

Lacobel to wyjątkowe szkło, którego charakterystycznym elementem jest gładka powierzchnia, pozbawiona wszelkich zniekształceń. Powstaje ono z wykorzystaniem technologii float i jest efektem sklejenia przynajmniej dwóch warstw szyby i przeźroczystej folii. Największe tafle mogą osiągać wymiary 125×250 cm i mieć grubość 4 mm. Takie tafle powstają na indywidualne zamówienie, dzięki czemu zakres ich możliwości znacząco się rozszerza. Co więcej, istnieje również możliwość personalizacji produktu. Szkło lacobel posiada wiele zalet, dzięki czemu zainteresowanie takim rozwiązaniem sukcesywnie wzrasta. Jest ono trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Bardzo łatwo utrzymać go również w czystości. To jeszcze nie wszystko. Jak się bowiem okazuje, szkło lacobel jest odporne na działanie wysokich temperatur, a więc może być bezpiecznie stosowane w każdej kuchni. Więcej o możliwościach wykorzystania produktu przeczytać można na stronie Szkło z grafiką, szkło lacobel czy szkło lakierowane – charakterystyka, która ułatwi Państwu wybór, należącej do firmy, zajmującej się sprzedażą i montażem elementów szklanych, tworzonych na wymiar.

Jakie są rodzaje szkła lacobel?

Szkło lacobel może występować w różnych wariantach oraz w bogatej gamie kolorystycznej. Oprócz szkła przeźroczystego czy półprzeźroczystego, na rynku dostępne są również szkła z grafiką, z ozdobnym wkładem oraz lakierowane zwykłe i ze wzorem. Jak widać, dobór odpowiedniego szkła do indywidualnych gustów i preferencji nie powinien stanowić większego problemu, zaś jego personalizacja będzie wyjątkowo łatwym zadaniem.

Szkło lacobel w kuchni

Jakie zastosowane ma szkło lacobel?

Wszystkie osoby, zainteresowane możliwościami, związanymi z wykorzystaniem szkła lacobel, powinny zapoznać się z ofertą, zamieszczoną na stronie https://www.housekrup.pl/oferta/lacobel-krakow, gdzie przedstawiono również przykładowe realizacje indywidualnych zleceń. Jak nietrudno zauważyć, klienci coraz częściej decydują się na wypełnienie wolnej przestrzeni, przy pomocy tego właśnie rozwiązania, rezygnując tym samym z mozaiki czy kafli, które do tej pory dominowały w wystrojach wnętrz. Ze szkła lacobel wykonuje się współcześnie półki, panele ozdobne, a nawet drzwi przesuwne. Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego też warto zapoznać się z nimi, by wprowadzić powiew aranżacyjnych świeżości do wnętrz swoich domów i mieszkań.

Dodaj komentarz